Сторінка музкерівника

«Музика, як будь - яке  мистецтво,  допомагає   дітям  пізнавати  світ,  виховує  дітей».

Музика  впливає  на  розвиток  естетичних  почуттів,  розумових,  фізичних,  трудових  здібностей  дитини  - цими  критеріями  я  користуюсь  у  своїй  роботі  з дітьми.

В процесі музичних занять відкриваються широкі  можливості для всебічного розвитку дітей. Емоційна сила музики, зміст пісень, що слухають і виконують діти, сприяють формуванню морально – естетичних якостей. Музика дає задоволення, допомагає  долати труднощі, робить людину добрішою, чутливішою, поліпшує настрій.

На наших заняттях ми виховуємо  інтерес та любов до музики, бажання слухати її , збагачуємо музичні  враження дітей. За допомогою злагодженої праці вихователів та музичного керівника, створюємо заохочування до  перших  проявів  самостійної творчості дітей.

«Щоб полюбити музику,- підкреслював відомий композитор Д.Шостакович, треба перш за все навчитись її слухати… Треба виховувати свій смак на кращих зразках музичної класики» Ми вчимо  дітей слухати музику, відчувати її характер, впізнавати пісні та інструментальні п’єси за мелодією.

Проводячи різні ігри та розваги ми вчимо дітей свідомо змінювати рухи відповіднодо змісту гри і характеру музики. Помічати зміни в динаміці, регістрах, темпі. Адже гра- це найцікавіший та найулюбленіший  вид діяльності кожної дитини, який активізує  та виховує в них бадьорість та життєрадісність.

Розваги. Їх роль та вплив на розвиток здібностей дошкільнят

Щоб дитина виросла чуйною, милосердною, відвертою, могла творити добрі вчинки та співпереживати, радіти від щирого серця, ми, дорослі, оточені любов’ю та красою. Невичерпним джерелом такої краси є мистецтво – живипис, театр, музика, які існують ще з давніх давен.

Велику роль та вплив на розвиток здібностей дітей відіграють розваги, які об’єдніють різні види мистецтва: музичне, літературно-художнє, зображувальне. Вистави лялькового театру, літературно-музичні композиції, драматизації казок, невеличкі сценки, розіграні дорослими для малюків, залучають дітей до міркування, поширюють їх світогляд.

В нашому ДНЗ розваги проводяться щотижня. Улюбленою розвагою є драматизація казок, де беруть участь дорослі та діти, що захоплює малюків простотою, яскравістю, динамікою. Діти наслідують тих героїв, які їм найбільше подобаються. Тому намагаємося показувати вистави, у яких розкриваються яскраві приклади дружби, взаємодопомоги, правдивості, доброти,  працелюбності.

Нещодавно для дітей та батьків проведена розвага – вистава А.Єфімова «Ріпка на новий лад». Головні ролі виконували працівники ДНЗ та учні молодших класів Могилівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Вся розвага проводилась під музичний супровід і пройшла весело та вдало. Всі були задоволені. Після закінчення діти ділилися своїми враженнями від проведеної розваги.

Розваги є ефективним засобом морального виховання при вдалому поєднанні розваг з навчально-виховним процесом у ДНЗ, при доступному і цікавому підборі репертуару та високому художньому рівні виконання.