Сторінка батьків

РОЛЬ  РОДИННОГО ВИХОВАННЯ У РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНИКА.

Родина – природний осередок найглибших людських почуттів: тут народжуються і поглиблюються любов до матері і батька, бабусі і дідуся, роду і народу, пошана до рідної мови, історії, культури. З перших годин появи дитини на світ, з перших місяців і років її життя батьки, родичі. Всі, хто поряд, ставляться до неї лагідно і ніжно, щиросердно й чуйно, і в дитячому серці зароджуються, вкорінюються відповідні моральні почуття – любов до людей, милосердя, доброта, що є сутністю вихованої людини.

Наше суспільство здавна визнає очевидну істину: батьки – головні природні вихователі дитини. Історія людського суспільства поклала на батьків головну відповідальність за виховання своїх дітей, “коронувавши” їх як найперших і незамінних на вчителів у житті кожної дитини. Про сину виховного впливу батьків красномовно свідчать українські народні прислів’я та приказки: “Які мама й татко, так й дитятко”, “Яка мама – така й сама”, “Хороші діти – то честь батька і матері”.

В усі часи зневажливо ставилися до тих, хто не виконував покладених природою батьківських обов’язків. Без глибокої, самовідданої й розумної любові до дітей не може бути повноцінного сімейного виховання. Виховати дитину - велике мистецтво, так як сам процес виховання – це безперервна робота серця, розуму і волі батьків. Саме батьки є головною ланкою у особистісному розвитку своєї дитини, бо вони найчастіше спілкуються з ними. Як говорив педагог А.С. Макаренко: “Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи повчаєте, чи наказуєте її. Ви виховуєте її кожної миті свого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома.

У сучасному світі зростає розуміння ролі сім’ї, як такої, що визначає не тільки долю дитини, а розвиток суспільства.

В Законі України “Про дошкільну освіту ”, Базовому компоненті дошкільної освіти в Україні”підкреслюється велика роль родинного виховання, передбачається взаємопроникнення сімейного і суспільного виховання з метою створення для кожної дитини єдиного виховного середовища й водночас підкреслюється відповідальність за виконання своїх батьківських обов’язків.

Сьогодні, лише незначна частина батьків може спрямувати у правильне русло виховання своєї дитини, отже, потребує допомоги фахівців. Такою допомогою є діяльність педагогів, які сприяють всебічному розвитку дітей, та допомагають сім’ї у їх вихованні. Розуміння того, що саме в сім’ї закладається фундамент повноцінного фізичного і психічного розвитку дитини, спонукає дошкільний заклад до пильного вивчення запитів, потреб і вимог сучасної сім’ї, тобто, до тісної взаємної ДНЗ і родини.

Співдружність з сім’єю – одне з першочергових завдань у дошкільному закладі. Сучасне життя спонукає до урізноманітнення та обновлення форм спільної роботи з батьками. Використання різних форм і методів, залучення батьків до співпраці, творчість педагогів, дипломатичність – запорука успішної взаємодії ДНЗ і родини.

«Вперше до дитсадка»

Консультація для батьків

Прихід до дитячого садка – перший етап соціального житття дитини. До цього дитина спілкувалася тільки з членами родини, знайомими, і от тепер багато незнайомих обличь, нова обстановка. У дитячому садку працюють вихователі, які зуміють ввести дитину до колективу, адаптувати її до нових умов. Необхідно поступово привчати дитину до нових товаришів, іграшок, в разі чого вихователь зуміє утішити й забавити дитину.

Різноманітні іграшки, можливість гратися з іншими дітьми швидко зацікавлюють малят і вони швидко звикають до дитячого садка. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними. Для цього дамо батькам кілька порад.

• Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте її до самостійності. Навички гігієни та самообслуговування закладаються у сім’ї, а закріплюються в колективі.
  • Одягати так, щоб дитині було зручно. Одяг має бути міцним, не ускладнювати рухи дитини і таким, щоб дитина могла самостійно роздягтися і вдягтися. Привчайте до самостійності.
  • Заздалегідь навчайте дитину спілкуватися з іншими, поясніть, що таке дружба, чому треба йти на поступки, зважитись на чиїсь інтереси.
  • Організовувати спільні ігри дітей з різних сімей.
  • Спілкуйтеся з дітьми чистою українською мовою, розвивайте усне мовлення, щоб дитина могла вільно розповідати про навколишнє.
  • Вивчайте з дітьми потішки, вірші, пісні, читайте казки.
  • Регулярно займайтеся фізичними вправами, що допоможе дитині полюбити фізкультуру.